VÝZNAMNÁ ŘEŠENÍ

Sonepar Česká republika spol. s r.o.


Jedním z našich nejvýznamnějších zákazníků využívajících IS EIS APSO v databázovém systému PROGRESS RDBMS je společnost Sonepar Česká republika spol. s r.o. – elektrotechnický velkoobchod. Tato firma dodává elektrotechnické zboží maloodběratelům i velkoodběratelům s tím, že dodá zboží kamkoliv do 48 hodin od objednání. Se systémem pracuje 190 uživatelů z 31 poboček v České republice. Uživatelé pracují se systémem 6 dní v týdnu 24 hodin denně zcela bez problémů s SW a HW zabezpečením IS.

Největší úspora nákladů pro společnost Sonepar vznikla nasazením řešení IS EIS APSO s centrální databází, ke které se jednotliví uživatelé (prodejci) přihlašují z poboček nebo z internetu a mohou tak prodat zákazníkovi zboží v jakémkoliv okamžiku z jakéhokoliv skladu. Touto organizací distribuce a prodeje je firma Sonepar schopna dodržet proklamovaný čas dodání zboží zákazníkovi a zároveň tak šetří náklady spojené s nezbytným objemem zboží na jednotlivých skladech.

Jednotliví obchodní zástupci se mohou přihlásit k systému a provést on-line objednávku přímo z místa, kde se právě nacházejí. Automatizované procesy odvislé od stavu zásob zboží pomáhají rychle reagovat na potřeby zákazníků a vytvářet objednávky k dodavatelům podle nastavených parametrů systému. I přes velký objem zpracovávaných informací (cca 30 000 dokladů měsíčně) a velikosti databáze v řádech gigabajtů pracuje systém bez výpadků a k plné spokojenosti všech uživatelů.

Investice vložené do IS EIS APSO se společnosti Sonepar vracejí nejen v ušetřených provozních nákladech, ale i v efektivním řízení a organizaci jednotlivých činností.